top of page

ТОП-8 місць України, куди цікаво мандрувати за натхненням навесні

Прокидається природа у Поліському заповіднику

«Подорож у загублений світ» – саме так можна коротко охарактеризувати цю мандрівку.

Серед лісів і боліт на Житомирщині затишно розташувався острівець дикої природи – Поліський заповідни, один із найвіддаленіших куточків українського Полісся, з його архаїчними древлянськими традиціями і укладом життя, що коренями сягає в тисячолітню давнину. Він знаходиться між річками Уборть і Болотниця, його центр – в селі Селезівка. Природа у цьому північному куточку України неймовірно красива: чудові соснові ліси, схожі на тайгу, мальовничі озера і струмки, навесні токують тетеруки, зачаровуючи шлюбними іграми тих, кому пощастить їх побачити, гукають сови. У лісовій гущавині бродять рисі, лосі.

Тут можна відвідати музей під відкритим небом «Древлянське село». Поруч із садибою заповідника – всього лиш кілька десятків дерев’яних хат, класичних поліських зрубів, можна зупинитися з ночівлею у зрубній хаті з піччю, а довкола – лише сувора тайга та непрохідні болота. Навіть мед, як і тисячу років тому, збирають у бортях – колодах, які розміщують на розлогих деревах.

polesye-reserve.org.ua

Дикі краєвиди заповідника "Розточчя"

Межі карпатського заповідника розширювалися, і в даний час вони досягають більше п'ятдесяти тисяч гектарів незайманої землі і унікальної природи. Це єдине в Україні місце, де сконцентровано понад 20 типів лісу. Також заповідник відомий субальпійськими луками, які не поступаються за красою альпійським краєвидам.

В далекі часи, коли правили Габсбурги, заповідник був улюбленим місцем полювання королівської сім'ї, але при цьому полювати було дозволено тільки знаті. Можливо, це в деякій мірі сприяло збереженню природи Східних Карпат. Наразі територія заповідного місця внесли до списку природної спадщини ЮНЕСКО.

Крім величних лісів і достатку рослин і тварин, цікаво ознайомитися з культурною спадщиною гуцулів, лемків та бойків, яке по праву вважається самобутнім.

zaproz.com.ua

Дунайський біосферний заповідник

Весна сюди приходить найраніше. Абрикоси, персики та інші фруктові дерева розцвітають тут в кінці березня й на початку квітня, приблизно на місяць раніше, ніж в цілому по Україні, і цей контраст дійсно вражає. Та найбільший сюрприз чекає на фотомисливців за птахами, адже тут буде справжній пташиний рай: повертаються до місць гніздівлі рожеві пелікани, різні види чапель, рідкісні червонокнижні види та хижі птахи, тому радимо фотолюбителям орнітологічну екскурсію на заповідний Єрмаків острів, вгору по ріці від Вилкова.

Візит-центр заповідника знаходиться в центральній частині м. Вилкове, також запропоновано кілька постійних екскурсійних маршрутів: «Нова земля», "Екологічна стежка «Лебединка», «Заповідне морське узбережжя», «Нульовий кілометр».

dbr.org.ua

Цвітіння півників у Міжрічинському парку

Царство дикої природи всього лише в ста кілометрах від Києва. Унікальна територія в міжріччі Десни і Дніпра з заповідним Бондарівським болотом та однією з найбільших популяцій лося. Навесні цікавими будуть не лише звичайні екскурсії по екологічній стежці, але й тематичні, з виходом у важкодоступні місця, для спостережень за птахами. Нерідко дорогу перебігають стада кабанів, в цей час у них з’являється потомство. Моделями для фотографів стануть надзвичайно красиві півники: жовті (болотяні) та яскраво-фіолетові (сибірські). А ближче до літа тут можна милуватись цвітінням червонокнижних орхідних видів. В парку розроблені різноманітні туристичні програми, які познайомлять Вас з унікальною поліською природою, а для бажаючих долучитися, ще ближче, до краси місцевої природи сторені волонтерські програми. dniprodesna.org.ua

Бузок у Київському ботанічному саду

Площа Національному ботанічному саду ім.М.М.Гришка 129,86 га з них на площі майже 2,5 га зібрано 180 сортів і гібридів бузка. За своєю витонченістю і пишністю сирінгарій залишається неперевершеним. Найкращий час для відвідування – травень. Варто відмітити- з середини-кінця квітня у найвіддаленішому та найбільш захищеному куточку Ботанічного саду зацвітають магнолії. Варто також зазирнути до оранжерейного комплексу де ростуть рідкісні орхідеї, азалії та камелії.

nbg.kiev.ua

Найстаріший в Україні заповідник «Асканія-Нова»

Найстаріший в Україні Біосферний заповідник «Асканія-Нова», найбільший у європейському степу. Лише навесні ви маєте можливість милуватися красою квітучого степу. На початку травня у заповідній зоні, в останній у Європі ділянці цілинного, нерозораного степу, який виглядає сьогодні так само, як і сотні років тому, розцвітає ковила. Довгі й пухнасті “коси” ковили, які гойдаються на вітрі, наче хвилі, перетворюють степ на бурхливе ніжно-біле море. Цікаво буде оглянути і дендропарк в Асканії-Новій, де цвістимуть церсіс канадський, катальпа, бузок та інші дерева й кущі. Хто помандрує далі в напрямку Азовського моря, зможе помилуватись ковилою і на Бирючому острові (Азово-Сиваський національних парк).

askania-nova-zapovidnik.gov.ua

Цвітіння сакур у місті Ужгород

За словами самих ужгородців, обласний центр Закарпаття найпрекрасніший саме наприкінці квітня – коли починається період цвітіння сакур, і все місто вкривається рожевими квітками. Закарпаття – одне з небагатьох місць в Україні, де можуть рости сакури, причиною цього є м’який клімат. Найпишніше цвітіння на алеї вздовж річки Уж, на Православній та Київській набережні та в старому центрі, забудованому під час чеського періоду. Ця краса триває 2 – 3 тижні. Міська влада Ужгорода офіційно визнаними днями цвітіння сакури вважає період від 25 квітня до травневих свят.

До цвітіння сакур в місті проходитиме традиційний «Сакура-фест 2015»: ярмарок «Сонячний напій», запуск небесних ліхтариків, творчі конкурси, літературні заходи і багато іншого.

Долина Нарцисів, Закарпаття

На початку травня на Закарпатті спостерігається ще одне захопливе природне явище – цвітіння нарцисів у однойменній долині поблизу міста Хуст. Це частина Карпатського біосферного заповідника. Вона знаходиться на околиці містечка Хуст в урочищі Кіреші. Долина унікальна тим, що це – природний масив нарцисів, один з найбільших у світі – квіти ніхто не висаджував спеціально, вони ростуть тут природним чином, з часів коли в льодниковий період з гір зійшов величезний пласт землі разом з унікальними рослинами.

cbr.nature.org.ua

P.S. Кожен бажаючий може долучитися до волонтерських програм заповідників та насолоджуватись красою разом з командою однодумців.

Любіть Мрійте Дійте

Архів
bottom of page